Warsztaty dla autorów PDF Drukuj Email

IEEE, EBSCO, Biblioteka PK oraz Wydz. Inżynierii Elektrycznej i Komputerowej zapraszają na

WARSZTATY DLA AUTORÓW - JAK NAPISAĆ I OPUBLIKOWAĆ ARTYKUŁ W IEEE
STRATEGIE WYSZUKIWANIA INFORMACJI NA PLATFORMIE IEEE _XPLORE

w dniu 13 lutego 2018 r. o godz. 14.30 w auli A4 na Wydziale Inżynierii Elektrycznej i Komputerowej przy ul. Warszawskiej 24

I. JAK NAPISAĆ I OPUBLIKOWAĆ ARTYKUŁ W IEEE (około 1,5 godziny).
W trakcie prezentacji będzie omówiony proces pisania publikacji naukowych oraz przedstawione odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania przez osoby, które próbują opublikować swój artykuł po raz pierwszy. Sesja jest skierowana do studentów i doktorantów, którzy pracują przy projektach badawczych i starają się o rozwój swojej kariery zawodowej poprzez publikowanie w IEEE.

W czasie szkolenia będą poruszone następujące zagadnienia:
* Struktura artykułu naukowego i metody doskonalenia pisania
* Gdzie publikować? - materiały konferencyjne czy czasopismo? Jak wybrać?
* Przegląd procesu redakcyjnego w tym "co robić", a czego unikać podczas składania i weryfikacji artykułu.
* Możliwości publikacji w IEEE Open Access

Na zakończenie przewidziana jest dyskusja na temat problemów pojawiających się w trakcie procesu publikacji oraz sugestie i informacje dostępne online na temat publikowania.

II. STRATEGIE WYSZUKIWANIA INFORMACJI NA IEEE _XPLORE _(20-30 min.)

Strategie wyszukiwania w bazie IEEE/IET IEL, a w szczególności:
• formułowanie zaawansowanych strategii wyszukiwania dla uzyskania najlepszych rezultatów
• jak uzyskać dostęp do pełnego tekstu
• własne konto na IEEE Xplore; alerty, zapisywanie własnych opcji wyszukiwania
• sortowanie wyników wyszukiwania

Warsztaty będą prowadzone w języku angielskim.
Spotkanie poprowadzi p. Eszter Lukács IEEE Client Services Manager dla Polski - doświadczony trener (współpracuje z użytkownikami platformy IEEE Xplore w wielu krajach).

REJESTRACJA

Aukcja WOŚP PDF Drukuj Email

Sesja w symulatorze tramwaju

charytatywni.allego.pl

Zaproszenie na konferencję PDF Drukuj Email

MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA NAUKOWA

organizowana w ramach Jubileuszu 80-lecia Stalowej Woli

pt.: „COP potencjałem rozwoju oraz innowacji w konstrukcjach i technologiach specjalnego przeznaczenia”

zaproszenie.pdf

Żegnamy Ś.P. Prof. dr hab. inż. Andrzeja Samka PDF Drukuj Email

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 14 stycznia 2018 r.
zmarł

ś † p

Prof. dr hab. inż.

Andrzej Samek

Wieloletni Kierownik Zakładu Projektowania Procesów Wytwarzania oraz Zastępca Dyrektora Instytutu Technologii Maszyn i Automatyzacji Produkcji. Odszedł od nas serdeczny kolega, wybitny uczony, człowiek wielu talentów i pasji znakomity organizator i dydaktyk, wychowawca licznych pokoleń naukowców i inżynierów.

Msza święta żałobna odprawiona zostanie w piątek 19 stycznia 2018 r., o godz. 13:40 w kaplicy na Cmentarzu Rakowickim, po czym nastąpi odprowadzenie Zmarłego na miejsce wiecznego spoczynku.

Instytut poniósł wielką stratę w osobie Profesora, autorytetu naukowego i moralnego.
Cześć jego pamięci.

Dyrekcja i Pracownicy
Instytutu Technologii Maszyn
i Automatyzacji Produkcji

Oferta pracy na stanowisku doktorant-stypendysta w projekcie finansowanym przez NCN PDF Drukuj Email

Nazwa jednostki: Politechnika Krakowska, Wydział Mechaniczny

Nazwa stanowiska: doktorant-stypendysta

Wymagania:

1. Aktualny status: uczestnik studiów doktoranckich w dyscyplinie mechanika.
  2. Doświadczenie w modelowaniu konstytutywnym materiałów inżynierskich (obciążenia cykliczne, teoria plastyczności, mechanika uszkodzeń).
  3. Doświadczenie w prowadzeniu analiz cieplno-wytrzymałościowych w zakresie liniowym oraz nieliniowym (termo-lepko-plastyczność).
  4. Dobra znajomość języków programowania: Fortran 90, C++ oraz umiejętność korzystania z bibliotek numerycznych takich jak np: IMSL.
  5. Zaawansowane umiejętności i dobra znajomość oprogramowania: Mathematica, Simulia Isight, Ansys, Abaqus lub NX.
  6. Dobra znajomość języka angielskiego - wymagany certyfikat TELC B2 lub równoważny.

Opis zadań:

Doktorant będzie wykonywał zadania w ramach projektu "Modelowanie procesu niskocyklowego zmęczenia stali w warunkach nieizotermicznych" (kierownik: dr hab. inż. Halina Egner, prof. PK).

Do zadań kandydata będzie należało:

(1)   udział w realizacji poszczególnych zadań projektu,

(2)   udział w przygotowaniu raportów,

(3)   administrowanie stroną internetową projektu badawczego,

(4)   udział w przygotowaniu publikacji,

(5)   prezentacja wyników projektu na konferencjach.

Typ konkursu NCN: OPUS – ST

Termin składania ofert: 20 stycznia 2018

Forma składania ofert: mailowo

Warunki zatrudnienia:

Stypendium naukowe - zgodnie z „Regulaminem przyznawania stypendiów naukowych w projektach badawczych finansowanych ze środków Narodowego Centrum Nauki” wprowadzonym uchwałą Rady NCN nr 96/2016 z dnia 27 października 2016 r.

Rozpoczęcie pracy w projekcie – styczeń – luty 2018.

Wysokość stypendium: 2000,00 zł brutto /miesiąc

Czas pracy w projekcie: 12 miesięcy z możliwością przedłużenia do 36 miesięcy

Dodatkowe informacje:

Dokumenty zawierające:

1)        podanie,

2)        życiorys zawodowy,

3)        dyplom ukończenia studiów magisterskich,

4)        certyfikat znajomości języka angielskiego,

5)        pisemne sprawozdanie z dotychczasowej działalności naukowo-badawczej, dydaktycznej i organizacyjnej,

6)        pisemną opinię opiekuna naukowego lub bezpośredniego przełożonego z ostatniego miejsca pracy

należy przesyłać drogą elektroniczną w formie plików PDF na adres:

Dodatkowe informacje: